Страхотното шоу във Висшата лига продължи с 6 гола между Сити и Тотнъм

Страхотното шоу във Висшата лига продължи с 6 гола между Сити и Тотнъм Снимка: Getty Images

Манчестър Сити и Тотнъм изнесоха поредното шоу във Висшата лига за днешния ден и завършиха наравно 3:3.

За шампионите от Сити това е трето поредно равенство в първенството и до него се стигна, след като те допуснаха изравнителен гол на Деян Кулушевски в 90-ата минута.

Големият победител от днешния ден са зрителите, които видяха още един атрактивен мач след 4:3 между Ливърпул и Фулъм, 3:2 между Челси и Брайтън и 2:2 между Борнемут и Астън Вила.

На "Етихад" гостите откриха чрез Хюн-Мин Сон в 6-ата минута.

Три минути по-късно обаче кореецът си вкара автогол за 1:1, а след половин час игра Фил Фоудън направи 2:1 за Сити.

След почивката спектакълът продължи във вихрено темпо и в 69-ата минута Джовани Ло Селсо изравни с удар от границата на пеналта.

В 81-вата минута Джак Грийлиш засече ниско центриране на Ерлинг Холанд за 3:2, но това не беше краят на драмата.

В 90-ата минута Кулушевски стреля с глава след центриране отляво и намери горния десен ъгъл за 3:3.

"Гражданите" се хвърлиха да печелят мача, но бяха недоволни от рефера, който първо не показа усещане за авантаж и отсъди нарушение срещу Холанд, когато Грийлиш излизаше сам срещу вратаря.

Малко по-късно Сити поиска и дузпа за падане на Мануел Аканжи, но такава не последва.

Така шампионът остана на третата позиция в класирането с 30 т., а пред него са Ливърпул с 31 и Арсенал с 33.