Тотнъм претърпя болезнен обрат, Евертън поднесе изненада

Тотнъм претърпя болезнен обрат, Евертън поднесе изненада Снимка: Getty Images

Негативната серия на Тотнъм във Висшата лига продължи със загуба с 1:2 в лондонския сблъсък срещу Уест Хем.

"Шпорите" претърпяха обрат на свой терен и останаха на петата позиция в класирането с равни точки с шестия Манчестър Юнайтед.

Играчите на Анге Постекоглу вече изостават с 9 т. от върха, където е Арсенал.

Тази вечер мачът започна добре за тях с гол на Кристиан Ромеро в 11-тата минута.

През второто полувреме обаче Джаред Боуен и Джеймс Уорд-Праус донесоха победата на "чуковете".

По-рано днес Евертън се пребори за важна победа с 3:0 над Нюкасъл на "Гудисън Парк".

Успех с такъв изразителен резултат над участника в Шампионската лига определено е неочакван и той дойде с голове към края на второто полувреме.

Дуайт Макнийл изведе домакините напред в 79-ата минута, а Абдулай Дукуре направи 2:0, преди в продължението да се разпише и резервата Бето.

Така въпреки отнетите за финансови нарушения 10 т., Евертън вече е извън зоната на изпадащите и заема 17-ата позиция с 10 пункта.

Нюкасъл е седми с 26 т., на точка зад Манчестър Юнайтед и Тотнъм.