Убедителна победа за Арсенал и ново разочарование за Юнайтед

Убедителна победа за Арсенал и ново разочарование за Юнайтед Снимка: Getty Images

Арсенал отново поведе с 5 т. на върха във Висшата лига след убедителна победа с 3:0 в гостуването на Фулъм.

Силно първо полувреме донесе трите гола на "артилеристите", които направиха нова крачка към мечтаната титла на Англия.

Леандро Тросар се превърна в герой с трите си асистенции, като първо Габриел Магаляеш засече с глава негово центриране от корнер за 1:0.

Пет минути по-късно и Габриел Мартинели се разписа с глава след още едно центриране на Тросар.

В добавеното време на първата част Мартин Йодегор овладя едно подаване отляво на белгиеца и покачи на 3:0.

По същото време Манчестър Юнайтед записа нов разочароващ резултат и едвам стигна до точката при 0:0 срещу последния Саутхемптън - седмица след катастрофата 0:7 срещу Ливърпул.

"Червените дяволи" трябваше да играят с 10 души още от 34-тата минута, когато Каземиро получи директен червен картон за остро влизане срещу Алкарас.

Гостите можеха дори да спечелят, но през втората част Джеймс Уорд-Праус и Кайл Уокър-Питърс удариха гредите зад Давид де Хеа.

Бруно Фернандеш беше най-близо до гол за Юнайтед, но вратарят на Саутхемптън отклони удара му в гредата.

Аарън Уан-Бисака пък изчисти топката от голлинията в началото на второто полувреме.

В класирането Арсенал води с 66 т. пред Манчестър Сити с 61.

Юнайтед е трети с 50 т., но вече е само на две пред четвъртия Тотнъм.