Ювентус се срина срещу опашкар

Ювентус се срина срещу опашкар Снимка: Getty Images

Ювентус си тръгна с празни ръце от визитата си в Генуа, въпреки че до 86-ата минута водеше в резултата.

"Бианконерите" допуснаха късен обрат, който евентуално би могъл само да помогне на Дженоа в борбата за оцеляване, но не застрашава мястото им в Топ 4.

Пауло Дибала даде аванс на гостите в първите минути след почивката, но в самия край Юве капитулира.

Алберт Гудмундсон изравни три минути преди края на редовното време, а дълбоко в добавеното Доменико Кришито направи пълен обрат до 2:1 в полза на Дженоа с точно изпълнение на дузпа.

По-рано Мойз Кен, който асистира за гола на Дибала, имаше перфектна възможност да вкара втори гол за Ювентус и да реши мача, но от няколко метра на почти празна врата прати топката покрай гредата.

С победата Дженоа събра 28 точки на предпоследното място, на една зад 18-ия Каляри и на две зад първия отбор над чертата - Салернитана, като и двата отбора са с мач по-малко от "грифоните".

Юве остава четвърти с 69 пункта, на цели десет пред четвъртия и петия - Рома и Лацио, които са с по 59 три кръга преди края на сезона.