Домакинът Катар разочарова, Еквадор ликува на старта на Мондиал 2022

Домакинът Катар разочарова, Еквадор ликува на старта на Мондиал 2022 Снимка: Getty Images

Със страхотен първи половин час Еквадор си осигури лека победа с 2:0 срещу домакина Катар на старта на Световното първенство.

И двете попадения за южноамериканците бяха дело на капитана Енер Валенсия.

Нападателят на турския Фенербахче можеше да се отчете и с хеттрик, но негов гол още в третата минута бе отменен заради минимална засада.

След дълго центриране от фаул в наказателното поле на Катар вратарят на домакините не излезе добре, не успя да стигне до топката, тя се озова във Валенсия, който с глава се разписа. Попадението обаче не бе зачетено заради минимална засада, която бе засечена с новата полуавтоматична система към ВАР.

В 15-ата минута обаче грешка нямаше. Валенсия бе изведен добре сам срещу вратаря Саад Ал Шееб, който го събори, опитвайки да стигне до топката. В удара от бялата точка капитанът на Еквадор не сбърка и даде аванс на тима си.

След половин час игра отново Валенсия направи резултата 2:0 с прекрасен удар с глава.

След като поведе с два гола, Еквадор намали оборотите, но дори това не помогна на Катар да създаде нещо опасно пред противниковата врата. Домакините на Мондиала разочароваха тотално още в първия си мач, като не успяха да отправят нито един точен удар.

С победата Еквадор пое лидерството в група А, а в другия мач от групата в понеделник, отново от 18:00 ч. българско време, Сенегал играе с Нидерландия.