Ювентус спря 4 месечна серия на Наполи

Ювентус победи с 3:0 Наполи в 1/8-финален мач от турнира за Купата на Италия и се класира за следващата фаза на надпреварата.

С основен принос за успеха на „бианконерите" беше Алесандро Дел Пиеро, който се разписа на два пъти.

Първият гол за Ювентус отбеляза Диего в 24-ата минута. Попадението беше оспорвано от гостите от Наполи, защото в този момент Хесус Датоло лежеше на земята контузен и треньорът на домакините Чиро Ферара сигнализираше на играчите си да извадят топката, но те не го видяха и откриха резултата.

В 77-ата минута Дел Пиеро вкара първия си гол за сезона, а пет минути по-късно от дузпа се разписа за втори път и оформи крайното 3:0.

Поражението бе първо за тима на Наполи от близо четири месеца след серия от 7 победи и пет равенства в 12 мача.

Часове преди срещата ръководството на Ювентус обяви официално, че Чиро Ферара остава начело на отбора въпреки негативните резултати и недоволството на тифозите.

На 1/4-финалите Ювентус ще играе с Интер на "Сан Сиро". Първата среща между двата тима е на 28 януари.

Милан също се класира на четвъртфинал в турнира след  успех с 2:1срещу третодивизионния Новара на „Сан Сиро".

Попаденията реализираха Филипо Индзаги в 12-ата минута и Матийо Фламини в 81-ата минута за домакините, а Гонзалес изравни в 47-ата минута.

Дженоа отпадна от турнира за Купата на Италия след загуба от Катания с 1:2. На 1/4-финалите Катания ще се изправи срещу Рома.