България остана на крачка от геройство срещу световния шампион

България остана на крачка от геройство срещу световния шампион Снимка: Startphoto.bg

Българските волейболистки можеха да поднесат сензация срещу световните шампионки от Сърбия, но записаха втора загуба на Световното първенство в Нидерландия и Полша.

Състезателките на селекционера Лоренцо Мичели показаха много качества, но отстъпиха с 2:3 гейма след 21:25, 25:22, 27:25, 21:25 и 9:15.

Така България записа второ поражение на първенството след това от Германия вчера, но все пак спечели една точка, която може да се окаже важна за излизане от групата и класиране за втората групова фаза.

Сърбия взе първия гейм, но още в него нашите показаха, че ще бъдат равностойни и ще затруднят максимално фаворита.

Втората част беше за България, а третата протече изключително оспорвано и вървеше точка за точка до финала, когато Нася Димитрова с успешна атака и после с блокада донесе необходимите две поредни точки на "лъвиците".

В четвъртия гейм Сърбия поведе с 16:12, но Мичели пусна няколко резерви, които успяха да направят серия и да намалят аванса на съперника.

Все пак сръбкините завършиха уверено частта и после поведоха с 5:0 в тайбрека, за да триумфират накрая с 15:9.

Първенството за България ще продължи в четвъртък, когато играем с олимпийския шампион САЩ, а после предстоят двубои срещу Канада и срещу аутсайдера Казахстан.

Целта на националките е да попаднат сред първите четири в групата от общо шест отбора, за да продължат напред в шампионата.