Григор прекъсна черна серия в Мадрид след обрат във втория сет

Григор прекъсна черна серия в Мадрид след обрат във втория сет Снимка: Getty Images

Григор Димитров записа успешно начало на Мастърса в Мадрид с победа с 6:2, 7:6(4) над американеца Максим Креси.

Първата ни ракета показа по-високата си класа срещу 64-тия в света и сложи край на серията си от 4 поредни загуби в този турнир.

Креси разчиташе преди всичко на сервиса си, но Гришо успя да реализира два пробива в първия сет и да го спечели с лекота.

Началото на втората част не беше добро за българина и той изостана с 0:3 и 1:4, след като допусна първи загубен гейм на свой сервис.

Димитров обаче не се отказа и използва момента си да върне пробива, като и съперникът му го улесни с двойна грешка при брейкбола.

Така сетът стигна до тайбрек, където Гришо беше по-добър и успя да приключи мача.

Съперник на Димитров във втория кръг ще бъде аржентинецът Диего Шварцман.