Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Ивет Лалова и още българско участие в Токио на 2 август

Ивет Лалова и още българско участие в Токио на 2 август Снимка: Getty Images

В понеделник, 2 август, петима българи ще вземат участие в състезания на Олимпийските игри в Токио.

В десетия ден от Олимпиадата ще видим една от звездите в българската лека атлетика Ивет Лалова, която ще участва в сериите на 200 метра спринт.

В 4:00 българско време започва лекоатлетическата програма за деня, а серията на Ивет ще бъде около 5:00 и ще бъде предавана пряко по БНТ1 и Евроспорт 1.

Около 15 минути по-рано ще бъде серията на другата наша представителка в спринта на 200 метра - Инна Евтимова.

Първите три състезателки от всяка серия, заедно с три от губещите, показали най-добри времена, ще продължат към полуфиналите, които ще бъдат от 13:25.

Също в понеделник стартират и българите в борбата, където имаме най-големи надежди за медали.

Около 6:00 Айк Мнацаканян ще се бори в категория до 77 кг класически стил, а първият му съперник ще бъде Божо Старчевич от Хърватия. В утрешния ден са четвъртфиналите и полуфиналите в тази категория.

Около 6:45 часа ще бъде първият мач на Кирил Милов при класиците до 97 кг срещу турчина Ченк Илдем.

Около 7:00 пък ще можем да видим Мими Христова в категория до 68 кг при дамите, а нейната първа съперничка ще бъде Меерим Жуманазараво от Киргистан.

При победа Мими Христова най-вероятно ще играе срещу друга българка - Ели Манолова, която се състезава за Азербайджан.

Ето и цялата телевизионна програма за Олимпиадата на 2 август:

4:00 Лека Атлетика, Евроспорт 1 и БНТ 1

4:00 Баскетбол, Евроспорт 2

6:00 Кану-каяк, Евроспорт 1

7:00 Плажен волейбол, Евроспорт 2

7:25 Бадминтон, Евроспорт 1

7:50 Баскетбол, Евроспорт 2

9:00 Спортна гимнастика, БНТ 3

9:30 Вдигане на тежести, Евроспорт 1

10:50 Футбол САЩ - Канада (жени), Евроспорт 2

11:00 Спортна гимнастика и колоездене на писта, БНТ 3

11:45 Спортна гимнастика, Евроспорт 2

13:00 Лека атлетика и спортна гимнастика, БНТ 1

13:25 Лека атлетика, Евроспорт 1

13:40 Лека атлетика, БНТ 3

13:50 Футбол, Австралия - Швеция (жени), Евроспорт 2

16:00 Волейбол, Евроспорт 1

16:00 Баскетбол, Евроспорт 2

Най-четените