Фелайни класира окаян Юнайтед в 91-ата минута

Фелайни отбеляза героичен гол и зе пореден път доказа колко е ценен за Жозе Моуриньо Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се класира по измъчен начин за следващата фаза в Шампионската лига с победа с 1:0 над Йънг Бойс на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" за пореден път играха слабо и жокерът Маруан Фелайни ги спаси с гол в самия край. Преди това Юнайтед се отчете с няколко пропуска в началото, а през втората част и гостите получиха своите възможности и на Де Хеа му се наложи да прави страхотно спасяване.

В 91-ата минута Фелайни успя да обработи една свалена от Лукаку топка в наказателното поле и да я изстреля във вратата между краката на защитник, с което изпрати отбора си на осминафинал в турнира.

В другия мач от група H Ювентус постигна пестелива победа с 1:0 над Валенсия и също си осигури продължаване напред.

През първата част Юве имаше известно преимущество, но опасността създаде Валенсия в края на частта. Тогава Диахаби стреля с глава, Счезни обаче спаси.

В 59-ата минута Кристиано Роналдо записа асистенция и пусна успоредно на голлинията, а Марио Манджукич отбеляза победния гол за домакините.

Така кръг преди края Ювентус води с 12 т., следван от Манчестър Юнайтед с 10. Валенсия е на трето място с 5 и ще продължи в Лига Европа.