Резерви на Атлетико разплакаха "Анфийлд", шампионът е детрониран

Йоренте и Мората се превърнаха в герои за Атлетико, докато Ливърпул рухна, след като поведе с 2:0 Снимка: Getty Images

Ливърпул беше отстранен от Шампионската лига от Атлетико Мадрид насред "Анфийлд".

Реваншът от осминафиналите на турнира беше спечелен от гостите с 3:2 след невероятна драма и продължения, а с общ резултат 4:2 "дюшекчиите" изхвърлиха носителя на трофея от миналия сезон.

Първият двубой беше завършил 1:0 за Атлетико, а тази вечер редовното време завърши 1:0 за Ливърпул, но резервите на гостите Маркос Йоренте и Алваро Мората се превърнаха в герои в продълженията и класираха своя тим напред.

Атлетико стартира смело и веднага създаде едно добро положение чрез Диего Коща.

После обаче домакините взеха инициативата и постепенно наложиха волята си, а атаките им ставаха все по-опасни. Ян Облак се намеси добре в няколко случая и опази вратата си до 43-ата минута, когато вече нямаше какво да направи.

Тогава Окслейд-Чембърлейн центрира отдясно и оставеният сам Джорджиньо Вайналдум с глава откри резултата.

През втората част натискът на Ливърпул стана свиреп и домакините бяха решени да спечелят сблъсъка още в редовното време.

Облак обаче продължи да спасява на вратата на Атлетико, а няколко удара минаха на сантиметри от очертанията.

В 66-ата минута Анди Робъртсън имаше златен шанс, но нацели горната греда с глава. До края на редовното време Александър-Арнолд, Мане и Салах не успяха да поразят Облак.

В 93-ата минута резервата Йоренте шокира "Анфийлд" с гол с глава, но правилно беше отсъдена засада и срещата влезе в продължения.

Там драмата стана пълна. Още в 94-ата минута Роберто Фирмино покачи на 2:0, след като първо стреля с глава в гредата, а после направи добавка на празната врата.

Едва три минути по-късно обаче, Адриан сбърка при изнасянето на топката, тя стигна до Йоренте и той стреля прецизно в десния ъгъл за 1:2.

Ливърпул отново трябваше да търси гол, но в 105-ата минута получи още един. Йоренте пак беше оставен да стреля пред наказателното поле и с много качествен удар направи Адриан безпомощен - 2:2.

На "мърсисайдци" бяха необходими два чисти гола, но в самия край инкасираха още веднъж. При контраатака Алваро Мората наказа Адриан, останал очи в очи с него - 3:2.