Реал обърна Наполи и гледа спокойно към реванша

Тони Кроос празнува гола си за 2:1, който падна в идеален момент и значително успокои играта на Реал Снимка: Getty Images

Реал Мадрид постигна обрат срещу Наоли на "Сантяго Бернабеу" в първи осминафинал в Шампионската лига. Кралския клуб победи с 3:1 и си осигури комфортна преднина от два гола преди реванша на "Сан Паоло" на 7 март.

Тимът на Зинедин Зидан започна вихрено мача и създаде положение още в 20-ата секунда, но Пепе Рейна спаси с една ръка шута на Бензема.

В желанието си да отбележат рано обаче, домакините се откриха твърде много и Наполи се възползва, за да открие резултата. В 8-ата минута Марек Хамшик изведе Лоренцо Инсиние зад изтеглената напред защита на Реал и италианецът отправи светкавичен удар, оказал се неспасяем за зле позиционирания Кейлор Навас - 1:0 за Наполи.

Реал се хвърли напред да връща гола и успя да го направи доста бързо. В 19-ата минута Карвахал центрира майсторски с външен фалц, Бензема надскочи Раул Албиол в наказателното и с глава направи резултата 1:1.

Домакините можеха да стигнат до пълен обрат още през първото полувреме, но три минути преди почивката Бензема пропусна от чисто положение, като ударът му срещна лявата греда. През втората част обаче "Белия балет" взе своето и не остави шансове на гостите.

В 49-ата минута Кристиано Роналдо проби отдясно, търпеливо задържа топката и подаде идеално на връхлитащия Тони Кроос, който засече ниското подаване и малко пред границата на наказателното поле изведе Реал напред - 2:1.

Пет минути по-късно Каземиро вкара гола на вечерта, като засече от воле отбита от пеналта на Наполи топка и с убийствен удар наказа Рейна за 3:1.

В следващите минути гостите опитаха да отговорят с някои добри атаки, но им липсваше точност в завършващия удар. За Реал шанс имаше Хамес Родригес след подаване на Кроос, но поредното спасяване на Рейна предотврати четвърти гол във вратата му.

Лошата новина за Реал беше контузията на капитана Серхио Рамос, който напусна принудително в 71-ата минута. До края обаче "белите" нямаха проблем да задържат преднината си - докато за Наполи остава да се надява на подвиг на собствения си стадион в ответния двубой.