Колко сериозна е контузията на Карим Бензема?

Колко сериозна е контузията на Карим Бензема? Снимка: Getty Images

Реал Мадрид започна с безпроблемна победа с 3:0 срещу Селтик участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига и защитата на трофея, но Карим Бензема не се разписа нито веднъж.

Френският нападател бе заменен след само половин час игра заради травма. Бензема се хвана за коляното в 25-ата минута и се опита да продължи, но не успя и трябваше принудително да напусне терена.

Попаденията за "кралете" паднаха в рамките на само 21 минути през втората част, като Винисиус, Лука Модрич и Еден Азар, появил се на мястото на Бензема, донесоха успеха за гостите.

Феновете на "Селтик Парк" изпратиха с аплодисменти Бензема, отдавайки му заслуженото уважение, но френският нападател напусна терена с неприятна гримаса на лицето. Запитан в тунела колко сериозна смята, че е травмата му, Бензема отговори: "Нека изчакаме до утре..."

Добрата новина дойде малко по-късно. Според първоначалните информации още в съблекалнята лекарите на Реал са изключили тежка контузия в коляното, която би могла да извади французина от игра за период между девет месеца и година.

След мача Карло Анчелоти потвърди, че травмата на Бензема би трябвало да отшуми бързо. "Не изглежда сериозна, но все пак трябва да изчакаме тестовете утре - успокои феновете на "белите" италианският специалист. - Все още не се знае дали е мускулна, но първите прегледи не показват нещо сериозно."

Реал продължава с магическата си форма от началото на сезона и вече е в серия от шест поредни победи. Тя стартира още във финала за Суперкупата на Европа срещу Айнтрахт Франкфурт, мина през четири успеха в Ла Лига и победата над Селтик сега.

За "кралете" предстои домакинства на Майорка в Ла Лига през уикенда и РБ Лайпциг в Шампионска лига следващата седмица преди голямото дерби с Атлетико Мадрид следващата неделя.