Левски довърши Шкупи в 99-ата минута и продължава напред в Европа

Левски довърши Шкупи в 99-ата минута и продължава напред в Европа Снимка: Startphoto.bg

Левски се класира за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите след нов успех срещу северномакедонския Шкупи - този път с 1:0 на "Георги Аспарухов".

Късен гол на Марин Петков в последните секунди на мача осигури победата, но и без него Левски щеше да продължи заради успеха с 2:0 в първия мач.

Българският тим подходи пресметливо към реванша заради преднината си в общия резултат, но показа, че е по-класният отбор.

Домакините имаха голямо преимущество във владението на топката и контролираха събитията на терена, макар и без да създават положения.

Двайсетина минути преди края на мача главният съдия получи травма и това доведе до дълго забавяне.

Някъде до 80-ата минута Левски запазваше контрола над двубоя, но после Шкупи намери сили за щурм и създаде две опасни положения пред Пламен Андреев.

И в двамата случая обаче вратарят се справи страхотно и с важни спасявания не позволи на гостите да се надяват на обрат в общия резултат.

В 99-ата минута Марин Петков донесе победата с много хубав удар от дистанция и зарадва феновете на "Герена".

Следващият съперник на Левски ще бъде израелският Апоел Беер Шева, като тимът на Николай Костов гостува в първия двубой през следващата седмица.