Милан си вдигна самочувствието срещу трагичен Тотнъм

Милан си вдигна самочувствието срещу трагичен Тотнъм Снимка: Getty Images

Милан надигра Тотнъм и победи с 1:0 на своя "Сан Сиро" в първия сблъсък между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига.

Ранен гол се оказа достатъчен на "росонерите", които спечелиха тактическия сблъсък и взеха важно предимство преди реванша в Лондон на 8 март.

Началото беше идеално за домакините и в седмата минута Милан поведе.

Форстър спаси удар на Тео Ернандес, но Брахим Диас успя да направи добавка, а после добута с глава топката във вратата.

Тотнъм трудно намираше играта си и създаде нещо по-сериозно едва в края на полувремето. Тогава Хари Кейн удари греда след отразен шут на Хюн-Мин Сон.

Оказа се обаче, че кореецът е бил в засада.

През втората част Милан продължи да бъде по-опасният отбор, докато Тотнъм разочарова.

Оливие Жиру, Шарле Де Кетелар и Малик Тиау не успяха да донесат втори гол за своя тим, но пък в защита домакините се справиха без особени проблеми и удържаха победата.