Шави: Сериозно постижение, но ПСЖ остава фаворит; Луис Енрике: Реваншът ще е като финал за нас Снимка: Getty Images

Старши треньорът на Барселона Шави поздрави футболистите си след победата над ПСЖ с 3:2 на "Парк де Пренс" в първия четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига.

Каталунецът даде висока оценка на отбора си, но изтъкна, че ПСЖ остава фаворит въпреки загубата.

"Победата е много важна. Да спечелиш гостуване на този етап в Шампионската лига е сериозно постижение. Играхме добре, особено в дефанзивен план - каза Шави след мача. -

Въпреки всичко ПСЖ остава фаворит. Ще ни е изключително трудно в реванша. Показахме, че сме живи. Барса дълго страдаше в Шампионската лига, надявам се тези кошмари вече да са в миналото."

"Играхме добре срещу много силен съперник. При 0:1 ни беше трудно, защото Барса уверено държеше топката . След почивката обърнахме хода на събитията, но не можахме да вкараме трети гол", коментира пък наставникът на домакините Луис Енрике.

За испанеца реваншът в Барселона ще бъде като финал: "Това не е резултатът, който искахме, но нищо не е загубено. Ще отидем в Барселона с огромна амбиция и желание да победим. За нас това ще е като финал. Имам пълно доверие на отбора."

За ПСЖ това беше първо поражение в офицален мач от началото на 2024 година. Парижани бяха в серия от 28 мача без загуба.

Междувременно Барселона няма загуба в 12-те мача, след като Чави обяви, че ще напусне поста си след края на сезона. Тимът отстъпи за последно с 3:5 от Виляреал на 27 януари.