Вихрен Лудогорец унижи Астана и излиза срещу Аякс

Вихрен Лудогорец унижи Астана и излиза срещу Аякс Снимка: start-photo.bg

Лудогорец разби Астана с 5:1 в реванша и се класира за плейофния кръг за влизане в групите на Лига Европа.

Първият мач в Казахстан завърши с победа за домакините с 2:1, но в реванша "зелените" тотално надиграха съперника си, а в рамките на 20-ина минути през втората част нанизаха цели четири попадения.

Бърнард Текптей и Якуб Пьотровски забиха по два гола за разградчани, а крайното 5:1 оформи капитанът Кирил Десподов.

На последното стъпало преди групите Лудогорец ще срещне гранда Аякс. Дори и да отпадне от холандците, тимът на Ивайло Петев си гарантира минимум участие в групите на Лигата на конференциите.

Текпетей даде аванс на домакините в 25-ата минута, но само четири по-късно Дарбо изравни. При равен резултат дойде и почивката.

След нея обаче истински ураган от голове засипа вратата на Астана. Казахстанците инкасираха три попадения в рамките на първите 15 минути от втората част.

След малко повече от 60 секунди стражът на гостите не се справи добре с далечен удар на Пьотровски и Лудогорец отново поведе.

В 50-ата страхотен пробив на Текпетей отляво завърши с мощна тупалка по диагонала, която разстреля безпомощния Чондрич.

Още осем минути по-късно Пьотровски също отбеляза втория си гол. Сонко Сундберг засече центриране от корнер. Ударът му с глава рикошира в напречната греда, топката тупна малко пред гол линията, но при добавката отблизо Пьотровски успя да я прати в мрежата.

Крайното 5:1 оформи Кирил Десподов в 67-ата. Руан Круз прати дълъг пас в предни позиции, Десподов използва скоростта си да надбяга защитата на Астана и с хубав удар с левия крак заби пети пирон в ковчега на Астана.

Лудогорец ще бъде домакин на Аякс след седмица - на 24 август, а още седем дни по-късно е реваншът на "Йохан Кройф Арена", който бе напълно разпродаден още преди холандския гранд да разбере името на съперника си.