Чаби и Байер покориха големия рекорд и гледат към титлата (видео)

Чаби и Байер покориха големия рекорд и гледат към титлата (видео) Снимка: Getty Images

Байер Леверкузен продължава невероятната си серия и остава непобеден през сезона след успех с 2:1 над Майнц 05 у дома в 23-тия кръг на Бундеслигата.

Куриозен гол донесе победата на "аспирините" и те не само поведоха с 11 т. пред Байерн Мюнхен на върха в класирането, но и подобриха голям рекорд на баварския си конкурент.

Гранит Джака откри с хубав прехвърлящ удар още в третата минута, но много бързо гостите изравниха чрез Доминик Кор.

Майнц се справяше добре в защита и изглеждаше, че може да отмъкне точка, но през втората част ненадейно вратарят Робин Центнер закопа отбора си.

Той изпусна топката във вратата си при неособено опасен далечен изстрел на Роберт Андрих и с това Леверкузен грабна победата.

Тимът на Чаби Алонсо е първият германски отбор с 33 поредни мача без загуба, а серията върви още от лятото досега.

В 23 двубоя в Бундеслигата, 6 в Лига Европа и 4 в Купата на Германия няма кой да надвие Байер и така падна рекордът на Байерн Мюнхен от 32 двубоя без поражение, поставен преди 5 години.

Леверкузен гледа към титлата с 61 т., докато Байерн е с 50, но има и мач по-малко и днес е домакин на РБ Лайпциг.