Боливудската звезда от филми като "Беднякът милионер", "Животът на Пи" и холивудския блокбъсътър "Джурасик свят" Ирфан Хан е починал в болница в Мумбай.
Според официални източници той е бил приет в болницата с инфекция на дебелото черво, а само няколко часа по-късно е починал.
53-годишният актьор от 2018 г. се бори с ендокринен тумор, рядко заболяване, засягащо клетки, които отделят хормони в кръвта. След продължително лечение обаче той се възстанови достатъчно, за да заснеме Angrezi Medium - филмът, който ще се окаже последният в кариерата му. Той трябваше да излезе на екран през март, но заради пандемията от коронавируса премиерата му беше отложена.
Ирфан Хан е едно от най-известните имена в Боливуд, като на западната публика той е известен от ролята си на инспектора в "Беднякът милионер", както и с ролята си на богат бизнесмен в "Джурасик свят".
През 2012 г. той също изигра порасналата версия на главния герой в наградения с "Оскар" филм "Животът на Пи", режисиран от Анг Лий.
Ирфан Хан е женен с две деца.