Четвъртокласници в американския град Маями Спрингс са имали среща с неправилните Мечо Пух и Прасчо, когато техен учител им пуснал хорър филма "Мечо Пух: Кръв и мед" (Winnie the Pooh: Honey and Blood).
Игралният филм, за който сме ви разказвали преди, изкривява историята, позната от детските книги и анимациите, и показва едни агресивни Пух и Прасчо, които се впускат в кърваво клане, след като Кристофър Робин ги изоставя и заминава за колеж.
На 2 октомври т.г. ученици от четвърти клас в Академията за иновативно образование, училище в Маями Спрингс, са имали възможност да изберат филм, който да гледат.
Избрали са "Мечо Пух: Кръв и мед" и въпреки съмнителното заглавие, учителят им е пуснал лентата.
Учениците са гледали филма в продължение на около "20 до 30 минути", преди учителят да го спре, разказва майката на близнаци, които са станали свидетели на хоръра.
"Той не е спрял филма, дори когато деца са казвали: "Спрете го, не искаме да гледаме това", твърди Мишел Диаз пред CBS News. Тя обвинява не учениците, които са избрали хоръра, а учителят, който според нея е трябвало да провери за какво става дума във филма.
Вера Хърш, директор на училището, признава, че част от "Мечо Пух: Кръв и мед" е била пускана на ученици, макар да не е "подходящ за възрастовата група". По думите ѝ на екран е минала само една страшна сцена.
Обяснението на директорката е обичайното, каквото може да се очаква от институция: казусът е бил обсъден с учителя и са "предприети мерки" да се осигури безопасността на учениците.
Някои от четвъртокласниците, които са изявили желание за това, вече са се срещнали с училищния психолог.
Обичайно кървавите хоръри в САЩ са обозначени с рейтинг R, което означава, че не могат да бъдат показвани на лица под 17-годишна възраст.
"Мечо Пух: Кръв и мед" обаче е разпространен без подобно ограничение, което обяснява как изобщо е попаднал сред изборите на четвъртокласниците.
Филмът е дело на режисьора Рис Уотърфилйд, заснет е за само 10 дни в Англия и се възползва от факта, че Пух и Прасчо от 2022 г. вече са обществено достояние, т.е. за тях не се прилага изключителни права на интелектуална собственост.