Къде са те сега: Великият Реал от 2002-ра

Спомняте ли си кои бяха героите на "кралете" през 2002-ра? Вижте в галерията.
Икер Касияс

През 2015-а напусна родния си клуб след четвърт век в Реал като юноша и професионалист. Скоро ще навърши 38, но все още играе на най-високо ниво за португалския Порто.
Сезар Санчес

Експерт и анализатор. Често участва в благотворителни мачове.
Фернандо Йеро

На пожар бе назначен за национален селекционер на Испания преди началото на Световното първенство в Русия, но след незадоволителните резултати на Ла Фурия бе освободен от федерацията.
Иван Елгера

Експерт и анализатор, който не пропуска да критикува бившия си клуб.
Айтор Каранка

Започна треньорска кариера и в момента е мениджър на славния английски Нотингам Форест. Преди това пък бе в Мидълзбро.
Франсиско Павон

Изявява се като посланик на Примера дивисион.
Раул Браво

Работи за Реал в ролята на посланик на клуба. Зает е най-вече с благотворителност.
Роберто Карлош

Анализатор, експерт, бизнесмен, баща и дядо! През миналата година се роди деветото му дете и стана дядо.
Мичел Салгадо

Директор е на испанска футболна академия в Дубай.
Джереми Нджитап

Представлява африканските играчи и защитава техните интереси във ФИФА.
Флавио Консейсао

Приключи кариерата си в средата на миналото десетилетие на Балканите - първо беше в Галатасарай, а след това в Панатинайкос. В момента е в родината си Бразилия и може да бъде видян на мачовете на Палмейрас.
Алберт Селадес

Доскоро водеше младежкия национален отбор на Испания, след което беше помощник на Лопетеги в Реал.
Клод Макелеле

Също започна мениджърска кариера и води белгийския Юпен. Преди това бе помощник в ПСЖ и Суонзи.
Хосе Гутиерес-Гути

Наставник на тима до 18 години на Реал.
Стив Макманамън

Коментатор и експерт на BT Sport.
Сантяго Солари

От няколко седмици е начело на Реал след уволнението на Лопетеги.
Зинедин Зидан

Спечели три пъти поред Шампионската лига с Реал, а в началото на лятото изненадващо напусна треньорския пост. Спряган е за Манчестър Юнайтед.
Савио

Занимава се с бизнес с недвижими имоти и има мениджърска агенция за млади бразилски играчи.
Луиш Фиго

Съветник на президента на УЕФА и посланик на футбола в световен мащаб. Има и собствена фондация.
Раул

След приключването на кариерата си остана в Щатите. Малките му синове - близнаците Хорхе и Хуго играят в клубове от Ню Йорк. Раул е мениджър на Ла Лига за Америка.
Педро Мунитис

Треньор е на Мурсия, а преди това беше начело на Сантандер и Понферадина.
Фернандо Мориентес

Телевизионен експерт и футболен анализатор.
Висенте дел Боске

До юли 2016-а бе начело на испанския национален отбор, след което се оттегли на заслужена почивка след безброй успехи, които постигна.

И през двете групови фази на Шампионската лига през сезон 2001/02 (тогава турнирът беше в различен формат) Реал Мадрид се бореше не толкова със съперниците, колкото със скуката. В първия етап започна с 4 поредни победи, а във втория - с пет.

Рома, Локомотив Москва и Андерлехт бяха първите противници на "кралете", след което мадридският гранд попадна в един поток със Спарта Прага, Порто и Панатинайкос.

Но още на четвъртфиналите Реал трябваше да играе финал преди финала. Първият сблъсък с Байерн Мюнхен започна добре за тима на Дел Боске, който поведе с бърз гол на Джереми Нджитап още в 11-ата минута, но с две попадения в края на Щефан Ефенберг и Клаудио Писаро баварците се добраха до обрата. Победата на германците можеше и да е по-изразителна, ако Ефенберг бе отбелязал дузпата за Байерн в 72-рата минута.

14:09"Здравейте, поръчали са ми кока-кола" Шеф на Барса се прави на сервитьор, за да отмъкне Роналдо

На реванша баварците удържаха до 69-ата минута, когато Иван Елгера изведе Реал, а 5 минути преди края Гути се разписа за крайното 2:0.

На полуфиналите бе най-сладко за мадридистите, които приключиха вечния враг Барселона още в първия мач на "Камп Ноу", завършил с победа за гостите с 2:0 с голове на Зидан и Макманамън.

На реванша на "Бернабеу" се стигна до 1:1 и Реал се класира за трети финал в най-престижния турнир през последните пет години.

Съперникът бе донякъде изнендващ - Байер Леверкузен с Димитър Бербатов в редиците си.

На "Хемпдън парк" в Глазгоу Лусио даде надежда на германците с бърз изравнителен гол за 1:1, след като Раул бе извел "кралете" още в 8-ата минута, но в края на полувремето Зинедин Зидан се разписа победно със знаменито си попадение.

Бербатов не започна мача като титуляр, но влезе в 39-ата минута на мястото на Бърдарич и се представя на добро ниво.

Това обаче не бе достатъчно срещу могъщия Реал, който спечели Деветата, но трябваше да чака още 12 години за Ла Десима.

Спомняте ли си кои бяха героите на "кралете" през 2002-ра?