Тотнъм и Челси се скъсаха да пропускат за 1:1 при слаб Хауърд Уеб

Хауърд Уеб (вдясно) се постара да развали зрелището Тотнъм - Челси Снимка: Getty Images
Хауърд Уеб (вдясно) се постара да развали зрелището Тотнъм - Челси

Тотнъм и Челси завършиха 1:1 в последния мач от XVII кръг на Висшата английска лига, като с това не промениха статуквото в подножието на върха за радост на двата лидера от Манчестър.

Двата лондонски тима предложиха голямо зрелище на "Уайт Харт Лейн", което се изрази в страхотен брой пропуснати чисти положения и пред двете врати.

За съжаление за кой ли път на нивото на подобен двубой не бе набеденият за съдия номер 1 в Англия Хауърд Уеб, който ощете най-вече домакините.

Гологлавият арбитър първо зачете нередовен гол за Челси на Стъридж, тъй като при поемането на топката по лявото крило Ашли Коул видимо си помогна с ръка.

Освен това Уеб не зачете абсолютно редовен на "шпорите" след почивката, отсъждайки засада при едно центриране в наказателното поле и точен изстрел на Адебайор.

Именно тогоанецът откри още в 8-ата минута, когато Гарет Бейл направи поредния си мълниеносен рейд по левия фланг и центрира ниско във вратарското поле, за да може нападателят да протегне крак и да преодолее лошо излезлия Петер Чех.

Четвърт час по-късно се случи ситуацията, при която Коул игра с ръка, но след като видя, че няма сигнал, центрира към връхлитащия Дейниъл Стъридж и младокът вкара дежурното си попадение напоследък на празна врата.

Така Тотнъм ще посрещне коледните празници като трети, след което идния вторник ще гостува на Норич. Челси пък ще открие предстоящия "Боксинг дей" срещу Фулъм на "Стамфорд Бридж".