Интер е новият стар носител на Купата на Италия

Ето'о наказа два пъти Палермо и бе с основен принос за седмата Купа на Италия във витрината на Интер Снимка: Getty Images

Тимът на Интер не остана капо и спечели трофей през настоящия сезон. "Нерадзурите" се наложиха с 3:1 над Палермо във финалния мач за Купата на Италия, като по този начин дублираха отличието си от миналата година.

Резултатът на мача на Олимпийския стадион в Рим обаче подвежда, тъй като сицилианците имаха своите шансове за нещо повече до самия край, а освен това изпуснаха половин дузина изгодни положения за гол.

Самуел Ето'о пък се превърна в герой за "нерадзурите", след като отбеляза две от попаденията, а освен това напречната греда в последните минути му попречи да запише хеттрик.

В 26-ата минута камерунецът получи перфектен пас в коридор от Уесли Снайдер и хладнокръвно би над плонжа на Сиригу.

В момент, когато Жулио Сезар правеше чудеса от храброст и отчайваше нападателите на Палермо, "нерадзурите" стигнаха до второ попадение.

В 76-ата минута Снайдер записа втората си асистенция, след като отново намери Ето'о на стрелкова позиция и нападателят покачи.

В 88-ата минута Муньос намали, след като засече с глава центриране от ъглов удар. 120 секунди по-късно обаче бе изгонен за нарушение.

Точка на всякаква интрига постави Диего Милито в 92-ата минута, когато засече отблизо ниско подаване на Горан Пандев отляво.

Тази Купа на Италия е под №7 за Интер, като единствено Рома и Ювентус имат повече трофеи - по 9.

Палермо обаче не остава с празна кошница. Класирането на сицилианците на финала им позволи да участват в Лига Европа през новия сезон.