Юнайтед наби Челси в неподражаемо шоу на "Олд Трафорд"

Пропускът на Торес предизвика вълна от иронични подигравки от феновете на Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед и Челси изиграха най-впечатляващия си мач помежду си през последните няколко години.

В дербито между двата гранда, което не прилича на никое друго напоследък от гледна точка на емоциите, които предложи, "червените дяволи" спечелиха с 3:1 и са вече едноличен лидер на върха в класирането с пълен актив от 15 точки.

Противно на показаното на терена на "Олд Трафорд" до почивката резултатът бе повече от внушителен в полза на домакините - 3:0.

В 8-ата минута Ашли Йънг центрира от свободен удар към далечната греда, където Крис Смолинг бе оставен непокрит и откри резултата с глава.

Малко по-късно страхотен пропуск на Рамирес попречи на Челси да изравни, от което Юнайтед се възползва максимално. В 37-ата минута Нани предприе характерен пробив през центъра на "синята" защита и със страхотен изстрел извън наказателното поле покачи.

В самия край на първата част при поредната суматоха в отбраната на лондончани топката стигна до Уейн Рууни, който на празна врата постави наглед точка на интригата.

Тя обаче бе върната с пълна сила още в първите секунди на второто полувреме, когато Фернандо Торес бе изведен сам срещу Де Хеа и хладнокръвно копна топката над него.

В 57-ата минута слабо представилият се рефер Фил Дауд даде много спорна дузпа в полза на Манчестър Юнайтед за падане на Нани в пеналта. Рууни можеше да направи 4:1, но при шута от бялата точка се подхлъзна и прати топката далеч от вратата.

Кулминацията на мача бе в 83-ата минута. Фернандо Торес, който до момента бе вдъхновението на Челси и бе повел тима към обрат, излезе срещу Де Хеа, финтира го и на съвсем-съвсем празна врата направи немислимото, биейки в аут.

Малко преди това пък на терена за първи път от много време насам се появи Димитър Бербатов на мястото на Хавиер Ернандес. Миг по-рано Чичарито бе получил много сериозен удар от Ашли Коул в наказателното поле и напусна терена куцайки.

Българинът можеше дори да стигне до попадение, като в добавеното време при контраатака за Юнайтед получи от Уейн Рууни топката на почти празна врата, но стреля слабо и тя бе избита от Коул непосредствено пред голлинията.

Манчестър Сити, който като своите съграждани имаше четири победи в първите четири кръга, допусна конфузно равенство 2:2 срещу Фулъм на "Крейвън Котидж", след като водеше с 2:0.

Серхио Агуеро се разписа на два пъти за "гражданите", но Боби Замора и Дани Мърфи осъществиха изненадващия частичен обрат за столичани.

Изненадващ резултат се получи и на друг стадион в Лондон. Тотнъм буквално разгроми незнаещия къде се намира Ливърпул с 4:0 на "Уайт Харт Лейн" и продължи изкачването си в подреждането.

Лука Модрич даде аванс за "шпорите" още в 7-ата минута, но тежките минути за мърсисайдци настъпиха, след като тимът остана с 9 души на терена заради двата червени картона на Чарли Адам и Мартин Шкъртел.

Оттам насетне за домакините стана лесно и Джърмейн Дефоу и на два пъти Емануел Адебайор довършиха "червените".

В четвъртия мач в неделния ден Съндърланд стигна до първата си победа, при това повече от изразителна - 4:0 над Стоук Сити, с което се отлепи от дъното на временното класиране.