Челси с късен обрат срещу Уест Бромич

Флоран Малуда и Никола Анелка донесоха победата на Челси
Фернандо Торес отново бе титуляр и пак не можа да се разпише Снимка: getty images
Фернандо Торес отново бе титуляр и пак не можа да се разпише

Челси постигна късен обрат срещу Уест Бромич, побеждавайки у дома с 2:1 във II кръг от първенството на Висшата лига на Англия.

Гостите поведоха още в 4-ата мин. с гол на новото си ирландско попълнение в атаката Шейн Лонг след страхотен самостоятелен пробив. През втората част „сините" успяха да вземат победата с попадения на французите Никола Анелка и Флоран Малуда.

Звездата на Челси Фернандо Торес отново бе титуляр и пак не можа да се разпише. Световният шампион игра до 60-ата мин., когато го замени Дидие Дрогба.

Астън Вила с българския си капитан Стилиян Петров също постигна първа победа в новото първенство - с 3:1 срещу Блекбърн. Стенли бе на терена през целия мач и в 80-ата минута получи жълт картон.

Новакът Куинс Парк Рейнджърс изненада като гост Евертън, побеждавайки ги с 1:0, с което заличи лошите впечатления от първия кръг, когато падна у дома от Болтън с 0:4, и показа, че е прибързано да бъде отписван.

Друг от новите отбори в елита - Суонзи, постигна първа точка в Премиършип в историята си, завършвайки 0:0 у дома с Уигън.