"Калдерон" атакува CR7 след два гола и грубост

Кристиано Роналдо прониза на два пъти Атлетико от дузпи през първото полувреме за 2:0 в полза на Реал Мадрид на "Висенте Калдерон" в полуфиналния реванш от турнира за Купата на краля.

"Кралете" отстраниха градския съперник с унизителното 5:0 общ резултат след класиката на "Бернабеу" миналата седмица.

Скандал избухна в края на полувремето, когато защитникът на Атлетико Манкийо падна лошо след единоборство с Кристиано.

Португалецът получи жълт картон и беше уцелен със запалка от трибуните, а Манкийо бе откаран в болница за допълнителни изследвания.

През втората част нов гол не падна и Реал гледа към Сан Себастиан, където тази вечер Барселона гостува на Сосиедад в другия полуфинал след 2:0 над баските на "Камп Ноу".

Финалът на Копа дел рей върви към Ел Класико, освен ако Сосиедад не поднесе голямата изненада и не елиминира Лео Меси и компания.