Арсенал не срещна проблеми с Бърнли

За първи път този сезон Арсенал записа две поредни победи във Висшата лига, след като днес победи опашкаря Бърнли с 3:0. Играчите на Бърнли се съпротивляваха успешно в продължение на 70 минути, след което Алексис Санчес вкара два гола, а Кейлъм Чеймбърс добави още един, когато отбраната на гостите се срина.

В последните четири домакински мача на Арсенал на момчетата на Арсен Венгер им се налагаше да догонват гостите в резултата, този път обаче домакините контролираха напълно срещата като Санчес, Дани Уелбек и компания изпуснаха още няколко чисти положения.

За първи път от януари насам в игра влезе Дани Уелбек, който записа 10 минути игра като резерва.

„Победата ни срещу Бърнли беше въпрос на търпение и качество на игра - заяви след мача Арсен Венгер. - Също така беше важно да не допуснем гол в началото, а накрая победата ни се оказа добре изработена.

„Страхотно представяне на Алексис Санчес, който е изключителен футболист, той поема отговорност и води целия отбор напред. Той се бори, вкарва голове, точно това, което се очаква от великите играчи."