Берба с нов гол за Фулъм

Димитър Бербатов отбеляза от дузпа

Димитър Бербатов се разписа от дузпа при равенството 2:2 на неговия Фулъм като гост на Съндърланд в среща от Висшата лига на Англия.

Българинът, който започна като титуляр, откри резултата на "Стейдиъм ъф Лайт" в 16-ата минута, а Саша Рийтер удвои преднината на "котиджърс" в 35-ата минута.

Крейг Гарднър намали от дузпа само две минути след това, а Стефан Сесеньон донесе точката на Съндърланд в 70-ата минута.

През второто полувреме Димитър Бербатов пропусна две чудесни възможности за гол, като особено чиста бе първата ситуация, непосредствено след която дойде и изравнителния гол на "черните котки".

Фулъм е на 10-о място с 33 точки, докато Съндърланд е 14-и с три точки по-малко.

Лидерът Манчестър Юнайтед разгроми с 4:0 Норич у дома и по този начин увеличи победната си серия в английската Висша лига на пет мача, събирайки самочувствие преди решителния сблъсък с Реал Мадрид от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Хеттрик за "червените дяволи" наниза японският халф Шинджи Кагава, а едно попадение добави Уейн Рууни в последната 90-а минута.

Челси се поздрави с минимална, но ценна победа с 1:0 срещу Уест Бромич на своя стадион "Стамфорд Бридж". Футболистите на Рафаел Бенитес спечелиха с гол на сенегалския нападател Демба Ба в 29-ата минута.