Манчини: Вината е моя

Роберто Манчини пое вината за поражението от Ливърпул Снимка: Getty Images
Роберто Манчини пое вината за поражението от Ливърпул

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини пое вината за снощната загуба с 0:3 от Ливърпул. След този мач положението на Сити в челото на Висшата лига се усложни допълнително, тъй като тимът запази 4-ото си място в класирането, но е на 3 точки пред Тотнъм, а момчетата на Хари Реднап има мач по-малко.

"В първите 20 минути на мача, когато Ливърпул игра много силно, нищо въобще не играхме - обясни Манчини. - Допуснах грешка в този мач, вината е моя, можем да сме много по-добри."

Манчини направи три промени в състава на Сити в сравнение с отбора, който победи с 5:0 Съндърланд миналата седмица. И тази загуба едва ли може да се приеме за добра подготовка за полуфинала за Купата на ФА в събота срещу Манчестър Юнайтед на "Уембли".

И кошмарът на Сити беше допълнен от контузията в ахилесовото сухожилие, която получи Карлос Тевес, който най-вероятно ще пропусне и мача с Юнайтед.

"Съжалявам заради феновете. Разочарован съм от собствените си решения. За тази загуба съм виновен аз, а не футболистите, те играха на 100 процента.

"В последните два дни не успяхме да се подготвим добре за мача и вината за това е моя."

Срещу Ливърпул в игра влезе нападателят Един Джеко, който вече има осем мача за Сити без гол, като той замени Марио Балотели, който пък влезе в игра на мястото на контузилия се Тевес.

Полузащтиниците Гарет Бари и Джеймс Милнър замениха Найджъл де Йонг и Давид Силва.

"Направих три смени, за да вкарам трима по-свежи играчи, но ни липсваше концентрация на терена - допълни Манчини. - Ливърпул игра фантастично в първите 20 минути, ние им оставихме много пространство на терена, тимът на Далглиш беше много агресивен, а ние бяхме твърде меки и внимателни.

"След 20 минути се разиграхме, но беше твърде късно. Това също стана по моя вина."