Вдъхновена Валенсия смълча "Камп ноу"

Жорди Алба бе изгонен в 78-та минута.

Спорна дузпа не помогна на Барселона и испанският шампион допусна втора загуба в Примера през кампанията след 2:3 от Валенсия на "Камп ноу".

Така каталунците могат да бъдат изместени от първата позиция и от двата си конкурента за титлата - мадридските Реал и Атлетико, които играят в неделя.

Валенсия, един от слабите гости в Примера, игра вдъхновено и се възползва от слабостите на домакините в отбрана.

Нищо не предващаваше подобен развой. Барса натисна педала на газта от първия съдийски сигнал и реализира още в 7-та минута чрез Алексис Санчес, който прехвърли вратаря на "прилепите" от невъзможен ъгъл.

Последваха още пропуски за домакините и когато се очакваше почивката, зрителите на "Камп ноу" бяха попарени. Парехо и Фегули играха на едно-две и първият (юноша на Реал Мадрид) насочи отблизо в мрежата - 1:1.

Неразчетено излизане на вратаря Валдес в първите минути на втората част позволи на Пиати да го прехвърли за 1:2.

Реферът побутна Барселона и в 54-та минута отсъди несъществуваща дузпа, която Меси превърна в гол с чудесен изстрел.

След час игра от първия съдийски сигнал при нова грешка на каталунците Фегули центрира от аутлинията на крака на непокрития Алкасер, който разстреля Валдес за крайното 2:3.

Барселона се опита да отговори, но играта на домакините бе хаотична, а при една чудесна атака с къси подавания на малък периметър, Меси опита марковото си завършване, но топката премина покрай страничната греда.

На всичко отгоре Жорди Алба бе изгонен в 78-та минута.

В неделя Реал гостува на Атлетик Билбао, докато Атлетико приема Реал Сосиедад.