Атлетико превзе върха

Диего Коща опъна мрежата са Сосиедад.

Атлетико Мадрид е новият лидер в испанската Примера дивисион след категорично 4:0 над Реал Сосиедад пред своя публика.

Бившият тим на Любослав Пенев събра 57 точки - с 3 повече от Барселона и Реал Мадрид, който стигна само до равенство 1:1 като гост на Атлетик Билбао.

Давид Вийя (38), Диего Коща (72), Жоао Миранда (74) и завърналият се Диего (87) бяха точни за разгрома на Атлетико в памет на починалия в събота Луис Арагонес.

Реал Мадрид поведе на "Сан Мамес", но не успя да удържи победата, Кристиано Роналдо получи пресилен червен картон в 75-ата минута.

Хесе Родригес откри в 65-ата минута, но осем по-късно влезлият като резерва Ибай Гомес изравни.

Така "белите" се изравниха по точки с втория Барселона, а Атлетико остава еднолично на върха с три точки аванс.