Бербатов с нови два гола във Висшата лига

Димитър Бербатов вкара нови два гола във Висшата лига Снимка: Getty Images
Димитър Бербатов вкара нови два гола във Висшата лига

Футболист №1 на България за 2010 г. Димитър Бербатов реализира нови два гола за тима си Манчестър Юнайтед. Нападателят донесе победата на „червените дяволи" с 2:0 над Съндърланд в мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

Попаденията си българинът отбеляза в 5-та и 57-та минути. Те бяха под №12 и №13 за Митко през този сезон, с което той продължава да бъде на първо място при голмайсторите в шампионата. Освен това Бербо подобри личното си постижение за най-много голове с екипа на "червените дяволи" в Премиър лийг. В предишните си два сезона той бе записал съответно 9 и 12. Сега деветката на Юнайтед има общо 14 гола от началото на кампанията във всички състезания.

Срещу Съндърланд Бербатов удари и греда, изпусна още няколко положения, а минути преди края бе заменен и седна на скамейката, получавайки поздрави от сър Алекс Фъргюсън за силните си изяви.

С успеха Юнайтед записа 18 пореден мач без загуба срещу Съндърланд, а и 17-ти във Висшата лига през този сезон, също без загуба. В следващите десет дни "червените дяволи" ще гостуват на Бирмингам и Уест Бромич, а после ще приемат Стоук Сити у дома на 4 януари.

Юнайтед продължава да е на върха във временното класиране на Премиър лийг с 37 точки - с две повече от Манчестър Сити, като "червените дяволи" са и с два мача по-малко от градския съперник. В понеделник е двубоя Арсенал - Челси.

В друг мач от кръга, в който трябваше да има българско участие Болтън на Мартин Петров би с 2:0 Уест Бромич. Двата тима се изправиха един срещу друг на "Рийбок Стейдиъм", а домакините стигнаха до успеха, благодарение на попаденията на Мат Тейлър и Йохан Елмандер в 40-ата и 86-ата минути.

Мартин Петров остана на резервната скамейка цял мач и мениджърът на тима Оуен Койл не му даде шанс да влезе в игра. След този мач Болтън заема 5-ото място в класирането с актив от 29 точки, докато УБА е на 12-ата позиция с 22 точки.