Реал загуби още две точки

Роналдо не успя да вкара на Валенсия Снимка: Getty Images
Роналдо не успя да вкара на Валенсия

Авансът на Реал в Испания се стопи от 6 на 4 точки, след като Белия балет завърши 0:0 у дома с третия в класирането - Валенсия.

Вратарят на Валенсия Висенте Гуаита се превърна в героя на мача, след като за ужас на феновете на домакините спаси всички удари на Кристиано Роналдо, Анхел ди Мария и Карим Бензема.

В осмата минута Роналдо удари греда, а 11 минути след почивката португалецът за втори път нацели гредата - този път напречната, но така и не успя да отбележи.

Валенсия имаше три сериозни положения за гол, като в 55 минута Тино Коста удари греда, а пет минути преди края Икер Касияс спаси опасен удар на Жорди Алба.

Седем мача преди края на шампионата в Испания Реал води с 79 точки, Барселона, който приема мадридския клуб на „Камп Ноу" този месец е с 75, след като в събота победи с 4:1 Сарагоса, а Валенсия е на трето място с 49.