Скандал в Интер след шоуто срещу Барселона

Марио Балотели опита да развали празника на Интер след успеха срещу Барселона Снимка: Getty images/guliver photos
Марио Балотели опита да развали празника на Интер след успеха срещу Барселона

Скандал избухна в лагера на италианския Интер минути след шоуто в Шампионската лига срещу Барселона. „Нерадзурите" победиха с 3:1 като домакин в първата полуфинална среща. Тимът на Жозе Моуриньо показа атрактивна игра и обезличи звездата на каталунците Лионел Меси.

Попаденията за Интер отбелязаха Ето'О, Майкон и Милито. За Барселона се разписа Педро Родригес.

След края на срещата младият нападател Марио Балотели атакува с обидни жестове и псувни феновете на Интер. Така той отговори на освиркванията от страна на 80 000 зрители на стадион "Джузепе Меаца" заради лошите му отигравания. "Всички сте кучи синове", обърна се младокът към привържениците, описвайки кръгове с показалец.

След края на мача Балотели обезумелите тифози се заканиха сериозно на играча и той едва напусна стадиона, спасен от охранителите.

Изцепката му предизвика и скандал в съблекалнята на италианските шампиони, като част от футболистите на тима и най-вече опитният защитник Марко Матераци, са изразили недоумението си от поведението на тийнейджъра. Действията му бяха осъдени от капитана Хавиер Санети, от Деян Станкович и от легендата на Италия Роберто Баджо. Изненадан от действията му бе и нападателят на Барселона Златан Ибрахимович.

"Видях нещо много лошо. Откакто съм в Интер, се опитвам да му налея акъл в главата на този човек. Сигурно хиляди пъти съм му говорил как да се държи и съм се опитвал да го науча на професионализъм. Той е голям талант, но не се опитва да мисли", коментира пък треньорът Жозе Моуриньо. Преди седмици той извади нападателя от състава заради твърденията му, че победата на Челси в шампионската лига се дължи на играчите, а не на треньора.

С успеха си снощи Интер спази традицията да не губи мач у дома. Победата бе под номер 43 за „нерадзурите" вкъщи. Барселона пък ще трябва да почака поне още седмица, за да запише евентуално победа №250 в международните си участие.

Срещата в Милано бе помрачена от контузията на един от голмайсторите - Майкон. В средата на второто полувреме той напусна на носилка след неволен сблъсък със суперзвездата на Барселона Лионел Меси в наказателното поле. По-късно стана ясно, че играчът е само със счупен преден зъб.

На реванша след седмица Барселона няма да може да разчита на капитана си Карлес Пуйол, който ще бъде наказан заради натрупани жълти картони. Същото важи и за Деян Станкович от Интер.

Статистиката пък показа, че никога досега под ръководството на Хосеп Гуардиола Барселона не е губил с два гола разлика. Това бе 115-ия мач на Пеп начело на каталунците.

След приключване на срещата играчите на Барселона изразиха негодувание от решението на главния съдия да признае третия гол на Интер. При попадението на Диего Милито останаха съмнения за засада.

"Не е лесно да победиш Барселона, не е лесно да им вкараш гол, не е лесно да се защитаваш срещу тях, но ние успяхме да направим всичко това. Победихме и то заслужено. Но все още сме далеч от финала. Все още ни остава да играем в Барселона срещу един отбор от суперкласа и трябва да внимаваме.

В тунела видях някои неща, които вече ме карат да си мисля какво ме очаква следващата седмица. Това, което видях бе, че футболистите на Барселона бяха ядосани на реферите и би следвало да се каже, че паметта им е много къса, защото аз още не мога да простя това, че "моите" момчета от Челси плакаха миналата година заради съдийството на Йовребьо в мача с Барселона.

Играчите на Интер обаче заслужават много комплименти тази вечер. Жалко, че допуснахме този гол, който падна след първия им удар във вратата. Наистина жалко, но ние отговорихме на удара. Отборът се представи много добре. Остават още 90 минути, но при всички случаи записахме шеста поредна победа и се превърнахме от малък тим в Шампионската лига в отбор, който знае как да побеждава в Европа.

Единни сме, имаме мечти и идеи как да сбъднем тези мечти. Имаме две възможности след мача в Барселона - да отидем в Мадрид или да се върнем у дома, но във всеки случай ще се върнем вкъщи с много високо вдигнати глави", коментира Моуриньо.

Колегата му от Барселона Пеп Гуардиола предупреди, че "нерадзурите" трябва да се подготвят за 90 много дълги минути на реванша на "Ноу Камп". "Сигурен съм, че феновете ни ще бъдат на стадиона и ще направим така, че тези 90 минути да бъдат много дълги за Интер. Ще видим какво можем да подобрим в играта ни и ще се подготвим добре за реванша.

Горд съм с начина, по който се държаха тази вечер моите играчи", сподели Гуардиола. Той не скри, че поражението се дължи както на факта, че тимът му е имал срещу себе си „много добър отбор",така и на, че каталунците лесно са губили топката.

Треньорът коментира и появата на защитника Ерик Абидал на мястото на нападателя Златан Ибрахимович. "Ибра не бе играл от 17-18 дни, а срещу Еспаньол игра 10 минути без да е тренирал. И преди сме играли без типичен централен нападател, например при победата с 6:2 срещу Реал (Мадрид) на "Бернабеу", коментира Гуардиола.