Ернандес и Рууни герои за Юнайтед на старта на 2011

Хавиер Ернандес донесе трите точки на Манчестър Юнайтед в първия мач на тима за 2011 г. Снимка: Getty Images

Мексиканецът Хавиер Ернандес и английският национал Уейн Рууни бяха героите на Манчестър Юнайтед в първия мач на „червените дяволи" за 2011 г. Двамата отбелязаха попаденията при успеха с 2:1 над Уест Бромич в мач от 21-ия кръг на Висшата лига.

Футболист №1 на България за 2010 г. Димитър Бербатов започна като титуляр в атаката на Юнайтед, но не успя да покаже силните си изяви от края на миналата година и бе заменен в 60-та минута от Ернандес. Българинът този път не успя да се разпише след като преди това вкара в два поредни мача на тима си.

Резултатът бе открит още в третата минута от Уейн Рууни, който се възползва от центриране на Патрис Евра и с глава насочи топката в десния ъгъл на вратата на Уест Бромич.

Това бе едва вторият гол на Рууни във Висшата лига през този сезон и първият от игра, след като дебютното му попадениете за шампионата бе от дузпа срещу Евертън в края на август. Освен това нападателят не се бе разписвал от от игрова ситуация от 21 март миналата година.

Уест Бромич изравниха 14-ата минута след страхотен гол на Джеймс Морисън, който изпрати снаряд от извън наказателното поле във вратата на Томаш Кушчак.

В 62-та минута Уест Бромич получиха право да изпълнят дузпа. Наказателният удар бе отсъден след като Дорънс намери Джеръм Томъс в наказателното поле, където Рио Фърдинанд го събори и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана нигериецът Питър Одемвинги, който обаче прати топката в аут.

В 75-та минута Хавиер Ернандес бе оставен непокрит в наказателното поле и отбеляза победния гол за Юнайтед. Пасът за попадението бе дело на Уейн Рууни. Английският национал получи контузия в глезена в края на срещата, но въпреки това доигра двубоя.

Това бе едва вторият успех на Манчестър Юнайтед като гост през този сезон. С него „червените дяволи" продължават да са на първо място в класирането. Уест Бромич е на 14-то място с 22 точки. Тимът записа четвърта загуба у дома.