Манчестър Юнайтед смаза Арсенал

Уейн Рууни и Луиш Нани бяха най-голямата опасност за тима на Арсенал

Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Арсенал като гост в дербито на 24-ия кръг на Висшата лига.

По един гол за „червените дяволи" отбелязаха Уейн Рууни и Джи Сун Парк. Третото попадение за Юнайтед дойде след автогол на вратаря на Арсенал Алмуния.

Почетното попадение за „артилеристите" вкара Томас Вермаален.

Победата беше първа за Юнайтед като гост в Лондон от февруари 2005 година, когато тимът на Алекс Фъргюсън победи с 4:2.

Уейн Рууни отбеляза своя гол номер 100 във Висшата лига и 85-и за Манчестър Юнайтед. Това беше и седмо попадение за звездата на шампионите срещу Арсенал.

Българският национал Димитър Бербатов остана на резервната скамейка и влезе в игра в  89-ата минута.

След успеха Юнайтед увеличи преднината си пред Арсенал на четири точки и се доближи на една точка от лидера Челси, който е с мач по-малко.

В друг мач от кръга Манчестър Сити победи с 2:0 последния във временното класиране на Висшата лига - Портсмут.

Мартин Петров започна срещата като титуляр и остана на терена до 73-ата минута, когато бе заменен от Крейг Белами. Петров асистира за едно от попаденията на своя отбор.

Головете за Сити обелязаха Емануел Адебайор и Венсан Компани.

След този успех Манчестът Сити се изравни по точки с петия във временното класиране и се доближи на точка от четвъртото място, заемано от Тотнъм.

"Гражданите" са и с два мача по-малко от "шпорите". Портсмут остана последен с актив от 15 точки.