Евертън детронира Челси насред Лондон

Лампард откри за Челси, вкара и при дузпите, но това се оказа недостатъчно Снимка: Getty Images
Лампард откри за Челси, вкара и при дузпите, но това се оказа недостатъчно
Лейтън Бейнс ликува, след като току-що е изравнил срещу Челси в 119-ата минута Снимка: Getty Images
Лейтън Бейнс ликува, след като току-що е изравнил срещу Челси в 119-ата минута

Бойкият тим на Евертън изхвърли шампионите от Челси от турнира за Купата на Англия, след като ги победиха в лотарията на дузпите.

Преиграването от IV кръг на "Стамфорд Бридж" приключи 0:0 в редовното време и 1:1 след двете продължения от по 15 минути.

Лондончани имаха превъзходство през по-голямата част от срещата. То бе материализирано чак в 104-ата минута, когато Анелка успя да преодолее по много техничен начин двама души край дясната тъчлиния и центрира в наказателното поле.

Там Дрогба свали с гърди топката към стоящия до него Лампард и капитанът на Челси с плътен удар откри.

Когато домакините се виждаха вече крайни победители, дойде 119-ата минута. "Карамелите" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, а Лейтън Бейнс попари Чех.

Въпреки това Челси започна по-добре изпълнението на дузпи, като Лампард се разписа, а Чех си го върна на Бейнс и отрази слабия му изстрел.

Анелка обаче би несериозно и Хауърд спаси, за да се стигне до пропуска на Ашли Коул, който се оказа фатален за столичани.

Така Евертън се класира за 1/8-финалите на най-стария клубен турнир в света, където ще се изправи срещу Рединг.