"Миньоро" тръгна към Европа

Миньорци спечелиха с много спорна дузпа срещу Черно море Снимка: novsport.com
Миньорци спечелиха с много спорна дузпа срещу Черно море

Миньор победи с 1:0 в Перник съседа си в класирането Черно море и се изравни по точки с четвъртия Левски. Голът им дойде в 33-тата минута след изпълнение на дузпа на Павле Делибашич. Отсъждането на рефера Ивайло Стоянов бе доста противоречиво, тъй като от телевизионните повторения изглежда, че Тодор Колев почти не докосва гмурналия се в наказателното поле Пламен Крумов.

Славия успя да се наложи с 2:1 в тежък мач като гост на Сливен. Всички голове паднаха в първата част. Резултата откри редовният голмайстор на "белите" Жуниор, Галин Иванов увеличи преднината им, а в последната минута на полувремето централният нападател на домакините Деян Христов фиксира оказалия се краен резултат 1:2.

Берое също взе победа 2:1 като гост на Спортист. Старозагорци играха предимно с резервни футболисти заради четвъртфинала за Купата на България, който ще играят в сряда с ЦСКА. Въпреки това те се наложиха над все по-затъващия отбор от Своге с голове на Хаджииванов и Минчев през първото полувреме, а за домакините се разписа Цветков от дузпа в 61-ата минута.

Мачът между Монтана и претендента за титла Локомотив (София) бе отложен заради наводнен терен и ще се играе утре, ако атмосферните условия позволят.

Също утре предстои и интересната среща между амбициозните отбори на Пирин и Черноморец.