Тежка загуба от Русия в Сибир

Стойчев видимо бе изнервен от слабата игра на нашите в Сургут Снимка: Getty Images
Стойчев видимо бе изнервен от слабата игра на нашите в Сургут

Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби с 0:3 гейма от Русия в първия от двата мача в Сургут от третия уикенд в Световната лига.

Момчетата на Радостин Стойчев не успяха да се противопоставят на фаворита в група "B", като всички проблеми дойдоха от много слабото посрещане.

Първият гейм бе взет безапелационно от "братушките", които поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване, а до края на частта увеличиха преднината си на отчайващите десет точки.

Доста по-добре изглеждаха българите във втория гейм, като дори имаха точка преднина при втората официална пауза (16:15).

След това обаче настъпи необясним срив, като домакините записаха няколко поредни успешни отигравания, за да затворят частта при 25:20 в своя полза.

Най-оптимистично изглеждаха нещата за нас в третия гейм, когато в началото успяхме да поведем с 6:3. Отново лошата защита и организацията в атака обаче се оказа фатално.

Възпитаниците на Владимир Алекно отново ни обърнаха, натрупаха комфортен аванс от 5-6 точки, който бе достатъчен за чистата победа.

Красноречива за слабата игра на България е статистиката. Най-резултатни за нас са Теодор Тодоров и Тодор Алексиев с по 9 точки. Лидерите ни Владимир Николов и Матей Казийски имат едва 7, а Христо Цветанов добави 6, от които 4 от блокада.

За "братушките" най-много реализираха Денис Бирюков и Максим Михайлов съответно с 13 и 12 точки.

В събота от 15:00 часа българско време е вторият двубой между двата тима отново в залата в сибирския град Сургут.

Другите двубои от тази група между Германия и Япония ще се изиграят в събота и неделя във Фридрихсхафен.