Торес най-после вкара, Челси остава на 6 точки зад Юнайтед

Хлапето най-после намери пътя към противниковата врата с фланелката на Челси Снимка: Getty Images
Хлапето най-после намери пътя към противниковата врата с фланелката на Челси

Мултимилионната зимна покупка на Челси - Фернандо Торес, най-сетне откри головата си сметка със синия екип при класическата победа с 3:0 над Уест Хем в мач от XXXIV кръг на Висшата английска лига.

Хлапето отбеляза второто попадение в двубоя на "Стамфорд Бридж" малко преди края, след като успя да прати топката в долния десен ъгъл на Грийн.

Преди това Лампард откри за домакините в заключителните минути на първото полувреме, разстрелвайки от близко разстояние стража на "чуковете" с мощен шут под гредата.

Флорен Малуда пък бе човекът, който оформи класиката в срещата секунди преди да изтече добавеното време.

Мачът се игра при доста трудни условия, тъй като теренът не успя да поеме водата от падналия дъжд и навсякъде се бяха образували локви.

Така след този успех възпитаниците на Карло Анчелоти затвърдиха второто си място във временното класиране, като в актива си вече събраха 67 точки.

С 6 повече от тях е Манчестър Юнайтед, победил доста трудно Евертън с 1:0 по-рано през деня, а трети е Арсенал с 64.

В останалите срещи този кръг "топчиите" гостуват на Болтън на Великден, а борещият се да не изпадне тим на Блекбърн приема Манчестър Сити в понеделник вечер.

Особено интересен ще бъде идният уикенд, когато "сините" посрещат Тотнъм, а "червените дяволи" ще гостуват на "Емиратс".

Големият сблъсък за трофея ще бъде на 8 май, когато Манчестър Юнайтед и Челси се изправят един срещу друг в "Театъра на мечтите".