Аржентина би Мексико, излиза срещу Германия

Играчите и на Аржентина, и на Мексико недоволстват от съдията Роберто Росети Снимка: getty images
Играчите и на Аржентина, и на Мексико недоволстват от съдията Роберто Росети

Отборът на Аржентина е четвъртият тим, който намери място на четвъртфиалите на световното първенство в Южна Америка. В латиноамерикански сблъсък Аржентина спечели с 3:1 срещу Мексико.

Попаденията на стадион „Сокър Сити" в Йоханесбург отбелязаха Карлос Тевес в 26-та и 52-та и Гонсало Игуаин в 33-та минути за Аржентина и Хавиер Ернандес в 71-та минута за Мексико. Двата тима обаче изиграха една от най-приятните за зрителите срещи, в която и двата тима имаха възможности за гол.

За втори път в днешния ден в центъра на събитията попаднаха главния съдия -сега Роберто Росети - и неговите помощници. Телевизионните повторения показаха, че при отбелязването на първия си гол в двубоя и първи за състава на Аржентина Карлос Тевес е бил в засада.

Заради спорната ситуация главният съдия и неговият помощник се съветваха в продължение на няколко минути дали да зачетат попадението. Решението бе то да бъде признато, което предизвика гнева на играчите на Мексико.

Дискусията продължи и минути след последния съдийски сигнал за края на първото полувреме. Играчи и треньори от двата щаба, в това число и Диего Марадона почти стигнаха до бой край една от резервните скамейки. След намесата на реферите и органите на реда, ситуацията бе овладяна.

„Направихме важна крачка. На четвъртфинал сме и това е най-важното. Трябва да се насладим на тази победа, тъй като тя бе много трудна. Успях да използвам възможностите, които имаше пред мен и отбелязах два важни гола. Щастлив съм. Сега ще починем и ще се готвим за следващия двубой на световното първенство. Трябва да бъдем свежи за предстоящата среща", коментира Карлос Тевес.

Неговият съотборник Гонсало Игуаин отбеляза четвъртото си попадение в ЮАР и излезе еднолично начело при голмайсторите на турнира.

Следващият съперник на Аржентина е Германия.Двата тима се срещнаха отново на същата фаза на първенството преди четири години. Тогава победата след продължения и дузпи спечели Бундестима.

„В първите минути дори изглеждахме по-добре от нащия съперник. После обаче дойде „нередовния" гол. След това ние сами организирахме второто попадение. Разбира се след такива грешки всичко се променя. Играта ни се разпадна, много неща спряха да се получават и допуснахме трето попадение. Успяхме обаче да съхраним лицето си и се борихме до последния сигнал. Излизаме от този сблъсък с вдигнати глави въпреки загубата", коментира треньорът на Мексико Хавиер Агире.