Гришо спечели първи трофей на АТП през 2011

Гришо записа първи голям успех в турнир на АТП от началото на тази година Снимка: getty images
Гришо записа първи голям успех в турнир на АТП от началото на тази година

Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели първия си финал на турнир на АТП за тази година. Хасковлията се наложи с 6:2, 7:6 (4) над французина Никола Маю на Чалънджъра в Шербур, Франция.

Срещата продължи час и 48 минути, а Димитров спечели 90 точки за световната ранглиста и 6150 евро от наградния фонд.

Това бе и своеобразен реванш на нашето момче срещу Маю, от когото загуби отново на финал на Чалънджър, но в Орлеан в края на миналата година.

Първият сет бе равностоен до 2:2, след което Гришо направи два пробива и спечели своите сервиси.

Далеч по-драматична се оказа втората част. Тя стартира с пробив за французина, но Гришо върна жеста и резултатът стана 1:1.

Последва нов пробив за Маю, след което се стигна до 3:1. Тук българинът се активизира и изравни за 3:3.

Така сетът вървеше гейм за гейм, като при 6:5 за Григор имаше цели шест мачбола, които бяха пропилени.

В тайбрека обаче той бе по-добър от Маю и се наложи със 7:4.