Три от три за Аржентина в групите в ЮАР

Лионел Меси стана най-младият капитан в историята на Аржентина. Той обаче все още няма гол на световното първенство Снимка: Getty Images

Отборите на Аржентина и Южна Корея са следващите два тима, които си осигуриха участие в осминафиналите на световното първенство в Южна Африка. В третите срещи от група В Аржентина би Гърция с 2:0, докато Южна Корея направи 2:2 с Нигерия.

Попаденията за Аржентина отбелязаха Мартин Демикелис в 77-та и Мартин Палермо в 89-та минута. Това бе трети пореден успех на „гаучосите" в груповата фаза, с което те стават първият тим с пълен точков актив от изиграните до тук двубои.

Шанс за същото имат още Бразилия, Холандия и Чили. Съперник на Аржентина на осминафиналите ще бъде Мексико.

Заради почти сигурното участие в следващата фаза наставникът на Аржентина Диего Марадона пусна срещу Гърция футболисти, които до този момент имаха по-малък шанс за изява.

80 минути на терена престоя европейският клубен шампион с Интер Диего Милито. До този момент нападателят се бе появявал само веднъж на терена - в края на първия мач с Нигерия. С капитанската лента пък бе Лионел Меси.

След дни Лео ще навърши 23 години, с което той стана най-младият капитан в историята на тима. Суперзвездата на Барселона и Аржентина отново не успя да се разпище. Той обаче уцели гредата в края на срещата.

По същото време Нигерия и Южна Корея реализираха цели четири гола в другия сблъсък от потока. Попаденията в Дърбан отбелязаха Уче и Айгбени в 12-та и 69-та минути за Нигерия и Юн Соо Лий и Чу-Йън Парк в 38-та и 49-та за Южна Корея.

Точката бе достатъчна за азиатците да продължат напред като втория отбор в група В. На осминафиналите тимът се се изправя срещу Уругвай, който стана победител в група А.

Нигерия и Гърция са двата тима, които заедно с ЮАР и Франция прекратиха участието си в световното първенство. Нигерия спечели само една точка, Гърция си тръгва с три от първата си победа на финали на световно първенство.

„Това е един щастлив ден. Всички в отбора сме много доволни, защото продължаваме да подобряваме изявите си. Диего Марадона ни каза още в началото, че всеки трябва да се бори за мястото си. Благодарен съм му за шанса да поиграя десетина минути и да отбележа този гол.

Не мисля, че въпреки късно отбелязаните попадения днес сме били нервни. Напротив, владеехме топката и бяхме убедени, че ще отбележим.

Всички се надяваме, че така крачка по крачка ще стигнем до последния мач в турнира. Усещаме и подкрепата на феновете, при това от първия ден, в който се събрахме", заяви един от голмайсторите на Аржентина Мартин Палермо.

„Победата на Аржентина е напълно заслужена, няма съмнения в това. Искахме да избегнем ранния гол, това ни се отдаде, но аржентинците имат много класен отбор и в края на краишата това им донесе успеха.

Хареса ми духът, с който днес играха моите футболисти. Те се раздадоха докрай, оставиха сърцето си на терена, но това не е достатъчно, за да създадеш сериозни проблеми на отбор като Аржентина", коментира треньорът на Гърция Ото Рехагел.