България взе гейм, но записа осма загуба в Лигата на нациите

България взе гейм, но записа осма загуба в Лигата на нациите Снимка: volleyballworld.com

България записа осма загуба в Лигата на нациите. "Лъвовете" паднаха от Аржентина с 1:3 (20:25, 25:16, 18:15, 18:25) и така продължават да имат едва седем точки от десет изиграни мача, намирайки се на 14-ото място от общо 16 отбора.

Утре и други ден, отново в Римини, предстоят още по-тежки двубои за националите ни, като ще се изправим срещу европейския шампион Сърбия и настоящия победител в Лигата Русия.

Момчетата на Силвано Пранди успяха да създадат проблеми на "гаучосите" само във втория гейм, който взеха на 16. В него поведохме още от началото и до края на гейма само увеличавахме преднината си.

Във всички останали части Аржентина показваше по-добра игра и по-голяма воля за победа, като допускаше и по-малко грешки.

Най-резултатен за нашия тим бе Мартин Атанасов с 14 точки, а Радослав Парапунов добави още 13.

Утрешният мач срещу Сърбия е от 13 часа българско време.