Българските волейболисти отнесоха поредната тежка загуба

Българските волейболисти отнесоха поредната тежка загуба Снимка: Getty Images

Националният ни отбор по волейбол записа 11-ата си загуба в Лигата на нациите, като падна и от Япония с 0:3 (23:25, 18:25, 14:25). Тимът на Силвано Пранди бе тотално надигран в Римини и заслужено загуби, без дори да спечели гейм.

Кошмарното представяне в Лигата на нациите продължава, като България е все по-близо до дъното. "Трикольорите" се намират на предпоследното 15-о място във временното класиране с едва две победи от 13 мача и седем спечелени точки - колкото има и 14-ият Нидерландия.

Селекционерът Силвано Пранди започна със състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Стефан Чавдаров и либерото Владислав Иванов, а като резерви влязоха Денис Карягин и Владимир Станков.

Единствено в първия гейм се задържахме близо до противника, но в следващите два бяхме напълно надиграни от японците, за които победата бе под №7 и които се изкачиха на седмата позиция с 19 точки.

Лидер е Бразилия с 32, Полша има 30, а още една по-надолу е Франция.

Във вторник е предпоследният ни мач, в който ще се изправим срещу осмия в класирането САЩ, а ден по-късно играем срещу четвъртия Словения. Единственият отбор под нас в класирането за момента е Австралия с актив от една победа и две спечелени точки.