Запознайте се с 25-годишния Хю - най-богатия човек на Острова

Един от най-богатите хора във Великобритания - Джералд Гросвенър, херцог на Уестминстър, близък приятел на кралското семейство и собственик на много луксозни лондонски имоти, включително основната част от Мейфеър и Белгрейвия, почина на 63 години от инфаркт.

Макар и неочаквана, смъртта му не е съвсем шокираща.

"Той страдаше от депресия и беше зле със здравето от много години", коментират запознати.

Единственият му син, който е и третото му дете - 25-годишният Хю, ще наследи титлата и огромното състояние на Гросвенър, заради древния британски закон на първородство, който отдава предпочитание на най-големия син пред дъщерите.

Принц Чарлз е "дълбоко шокиран" от внезапната смърт на херцога, съобщиха от Бъкингамския дворец и потвърдиха, че кралицата е изпратила лично съболезнованията си на съпругата и децата на херцога.

Според Forbes, херцогът оставя в наследство състояние от 8.3 млрд. паунда, което го поставя на 68 място по богатство в света и на трето място по богатство във Великобритания. В зависимост от цените на недвижимите имоти в различни моменти Гросвенър често беше определян и като най-богатия човек в Обединеното кралство.

Всъщност той се счита за най-богатия роден във Великобритания постоянно живеещ в страната британец, тъй като другите претенденти за тази титла или живеят и плащат данъци в други държави, или са раждани извън Великобритания.

Дейвид и Саймън Ройбън например, които притежават 13 млрд. паунда, са родени в Индия и живеят в Монако, а фамилията Хиндуджа (която притежава приблизително същото състояние) също са емигранти във Великобритания, като живеят практически навсякъде по света.

Близък приятел на принца на Уелс, херцогът беше неофициален ментор на Уилям по молба на Чарлз. Съпругата му Наталия стана кръстница на принц Уилям и двамата участваха активно в живота на Уилям и Хари след смъртта на принцеса Даяна.

Джералд беше категоричен поддръжник на монархията и винаги беше готов да предоставя своите имоти и активи в услуга на Уиндзор. Буквално преди седмица Уилям и Кейт взеха назаем неговия частен самолет, за да заминат на почивка във вила в южна Франция.

Той беше и изпълнител на завещанието на принцеса Даяна.

Синът му и наследник - 25-годишният Хю, който сега става седми херцог на Уестминстър, е с подобно социално положение и контакти.

Той е близък приятел на Уилям и Кейт Мидълтън и кръстник на принц Джордж.

До голяма степен младият Хю ожесточено защитава личното си пространство - точно както го правят и младите кралски особи. Той никога не е давал интервю, нито има присъствие в социалните медии.

Познати споделят, че новият милиардер на Великобритания е любезен и резервиран, и напълно неизвестен извън кръга си от близки приятели.

Въпреки че баща му е израснал в много скромни условия (Джералд е прекарал ранните си години във ферма за телета на остров в средата на Лох Ерн в Северна Ирландия), Хю от малък е бил наясно с бъдещето си.

Родителите му са правили умишлени опити да му осигурят нормална среда на живот - той посещава местно държавно основно училище, после постъпва в частна гимназия, както и трите му сестри.

Баща му организира парти за 21-я му рожден ден в Честър, за което дрескодът е "черна връзка и неон". Подаръците са забранени, но онези, които държат да го зачетат, могат да увеличат колекцията от вина на младия мъж.

Макар да е сигурно, че празненството е било повече пищно, верояно слуховете, че то е струвало 5 млн. паунда са силно преувеличени.

Хю, студент в Нюкасълския университет, сподели пред местния вестник The Chronicle в едно от малкото си публични изказвания: "Партито беше страхотно - рожден ден и празненство, които никога няма да забравя. Това е началото на нова епоха в живота ми и очаквам с нетърпение предизвикателствата, пред които ще се изправя".

Най-голямата сестра на Хю - лейди Тамара, е женена за Едуард Ван Кътсъм, брат на Уилям Ван Кътсъм, друг приятел на Уилям, който също е кръстник на Джордж.

Хю има още две сестри - 34-годишната лейди Едуина, омъжена за телевизионния водещ и историк Дан Сноу и 23-годишната лейди Вайола.

Самата фамилия Гросвенър - чието състояние датира още от изкупуването от тях на 500 акра блатисти земи през XVII век, които впоследствие се превръщат в площад "Итън", Мейфеър и Белгрейвия и в сърцето на Лондон от ерата на крал Джордж - са тясно свързани с кралското семейство от столетия. И ако има аристокрация в Англия, те са нейното истинско съвременно олицетворение.

#1 паяка 11.08.2016 в 13:31:54

"... за 21-я му рожден ден в Честър, за което дрескодът е "черна връзка и неон"." Марийке, Касимова, ела, бе мацко, ти си по протоколите, обясни на нас къде са си го сложили неона. Щото четем туй: ".WHITE TIE (a.k.a. "Full dressed") - Бяла вратовръзка ("Ултра официално облекло") BLACK TIE - Черна вратовръзка BLACK TIE OPTIONAL - Черна вратовръзка с възможност за избор BLACK TIE CREATIVE - Черна вратовръзка с творчески решения LOUNGE - Полуофициален дрескод. Тези дрескодове са обикновено стриктни за мъжкото облекло, като задават ясни параметри и за дамите. Ето какви са те: WHITE TIE (a.k.a. "Full dressed") - Дълга (до земята) официална/бална рокля. Обикновено този дрескод е валиден за ултра официални събития, като държавни вечери, официални балове, тържествени вечерни сватби. Предполага се, че той се носи във вечерно време, след 18ч. BLACK TIE - Дълга официална рокля или умерено къса коктейлна рокля. Този дрескод е просто официален (в по-малка степен от предходния). Установен е като такъв според британско-американската конвенция от 19в. Съвременният му вариант предполага официални обувки и официална къса коктейлна рокля. Задава се най-често за посещения на опера, круизни официални вечери, сватби и официални вечерни корпоративни събития. BLACK TIE OPTIONAL - Дълга официална рокля или умерено къса коктейлна рокля с възможност за избор в аксесоарите, както и възможност за официален костюм. BLACK TIE CREATIVE - Дълга официална рокля или умерено къса коктейлна рокля с творчески решения при аксесоарите - цветове, ярки шалове, ефектни бижута. LOUNGE - Къса коктейлна рокля или изискана дълга пола и елегантна блуза. Този дрескод не е толкова формален, но също има официален характер. Задава се най-вече във формати като "after party" или при събития с по-лежерен характер." Ама ние какво ли пък знаем!? Ще вземем да вземем под мишка сигнални жилетки, толкоз ни е първосигналния акъл, нали.

#2 e-mil 12.08.2016 в 08:43:16

Момчета и момичета, английският изговор не е фонетичен като българския. Grosvenor се произнася Гровнър.

#3 паяка 12.08.2016 в 09:49:06

Е-миле, а като отчетем и глътнатото Р, става еднаааа... да не се изпише чак

Новините

Най-четените