Григор даде отпор само във втория сет срещу Алкарас

Григор даде отпор само във втория сет срещу Алкарас Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна в третия кръг на "Мастърс"-а в Мадрид след загуба от Карлос Алкарас след 2-6 5-7 за час и половина игра.

Българинът допусна два бързи пробива, които решиха изхода на първия сет, но във втория даде повече отпор на защитаващия титлата си испанец.

Двамата произведоха няколко топ разигравания, но Алкарас се оказа по-съобразителен в последните точки.

След като си размениха по един пробив в шестия и седмия гейм, испанецът удари в най-важния момент, проби за 6-5, след което при втория си мачбол взе победата.

В следващия етап на турнира поставеният под №1 на турнира Алкарас ще се изправи срещу Алекс Зверев, докато Григор ще се насочи към подготовката си за турнира в Рим.