Байерн има защо да се сърди на съдията, но отпада заради собствените си грешки: 5 извода след 2:2 срещу Реал

Този мач ще остане в историята като един от класическите сблъсъци между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен.

Великото съперничество между колосите продължи в тазгодишните полуфинали на Шампионската лига и както и миналия сезон, отново завърши с триумф на Мадрид.

След изстраданото 2:2 на "Бернабеу" снощи, Реал постигна общ резултат 4:3 и се класира на трети пореден финал в турнира. Баварците бяха на косъм да отстранят съперника с още едно решаващо попадение на чужд терен, но отново пропуснаха положенията си, както и преди седмица.

Всичко започна страхотно за тях с ранния гол на Кимих, но Реал бързо го върна чрез Карим Бензема. Френският нападател, редовно хулен от феновете на собствения си тим, взе ценен личен реванш с двата си гола в срещата. В началото на второто полувреме той наказа грешка на вратаря Улрайх за 2:1, а в 62-рата минута Хамес Родригес наказа бившите си съотборници за 2:2 и даде надежди на Байерн.

До края обаче гостите не се възползваха от положенията си и затова отпадат от надпреварата, макар и с високо вдигнати глави.

Байерн можеше да получи дузпа поне на три пъти в двубоя.

В 17-ата минута Левандовски беше дръпнат в наказателното поле, но в този случай отсъждане на наказателен удар щеше да е по-скоро пресилено. В края на полувремето обаче, при играта с ръка на Марсело, дузпата изглеждаше чиста.

През втората част Рамос извърши ужасно закъсняло влизане срещу Левандовски и макар че топката вече беше далеч, в тази ситуация също можеше да бъде отсъдена дузпа.

Какво не достигна на Байерн, как успя Реал да отстрани съперника, без да убеди с играта си, и има ли от какво да се страхува другият финалист?

Отговорите търсим в галерията с 5 извода от Реал Мадрид - Байерн Мюнхен 2:2.