Барса е перфектна в Шампионската лига, дори в нестандартен състав

Барса е перфектна в Шампионската лига, дори в нестандартен състав Снимка: Getty Images

Барселона записа четвърта поредна победа в групата си в Шампионската лига - 4:0 в гостуването на Динамо Киев.

Каталунците, които изпитват сериозни проблеми в испанското първенство, са безгрешни в евротурнирите, вече са с пълен актив от 12 т. и си осигуриха класиране в елиминационната фаза.

Тази вечер съставът на Роналд Куман беше в доста експериментален вид заради многото отсъстващи, сред които получилият почивка Лионел Меси и контузеният Жерар Пике.

След трудно първо полувреме, Сержиньо Дест откри за гостите в 52-ата минута с дебютния си гол за клуба.

До края Мартин Брейтуейт добави две попадения (второто от дузпа) и се превърна в герой на мача. Това беше едва втория двубой на нападателя в Шампионската лига с екипа на Барса и негови дебютни голове в турнира.

В добавеното време появилият се като резерва Антоан Гризман фиксира крайния резултат.

В другия мач от групата Ювентус надделя трудно с 2:1 над гостуващия Ференцварош и също си осигури място в следващата фаза.

След като гостите поведоха чрез Узуни, Кристиано Роналдо изравни със силен удар с левия крак.

Едва в 92-ата минута Алваро Мората засече центриране на Куадрадо, за да донесе успеха на тима си.

В класирането в група G Барса води с 12 т. пред Юве с 9.