Байерн се възползва от пропуските на Галатасарай и записа рекорд в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен излъга Галатасарай и спечели с 3:1 прекия двубой за първото място в група "А" на Шампионската лига.

Германският шампион измъкна победата през втората част, като се възползва от множеството пропуски от страна на домакините.

Турският тим изглеждаше по-силен в големи периоди от мача, но изпуснатите чисти положения и намесите на вратаря Свен Улрайх не позволиха да се стигне до сензация.

От самото начало домакините показаха, че ще бъдат опасни в мача и изпуснаха добро положение, но в 8-ата минута Байерн поведе.

Сане намери Кингсли Коман и французинът откри резултата с добре насочен удар.

Галатасарай натисна и Свен Улрайх се отличи с няколко намеси, а опасностите пред него не спираха.

В 28-ата минута Мауро Икарди беше препънат в наказателното поле и турците получиха дузпа.

С изпълнение а ла Паненка, самият Икарди изпълни точно и Галатасарай заслужено изравни.

После Керем Актюроглу пропусна пореден голям шанс за тима си сам срещу Улрайх, който отново спаси.

През втората част мачът остана двуостър и Лерой Сане изпусна за Байерн, докато Галатасарай също продължаваше да атакува.

В 73-тата минута Хари Кейн използва центриране отдясно и вкара важния гол за 2:1, с който мачът тръгна изцяло по вкуса на Байерн.

6 минути по-късно Кейн намери Джамал Мусиала и той реши всичко с последното попадение в двубоя.

За Байерн това е осма поредна победа като гост в груповата фаза на Шампионската лига, което е рекорд в надпреварата.

Баварците могат да са спокойни за продължаването си в следващата фаза след спечелените пълни 9 т. от три мача.

В таблицата следва Галатасарай с 4, а по-късно предстои мачът между Копенхаген (1) и Манчестър Юнайтед (0).